h5n1 & co :: Curs Citire Rapida Pdf Download
h5n1 & co Index du Forum
 FAQFAQ   RechercherRechercher   MembresMembres   GroupesGroupes   S’enregistrerS’enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 

Curs Citire Rapida Pdf Download

Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    h5n1 & co Index du Forum -> Partie Publique -> Candidature
Sujet précédent :: Sujet suivant  
Auteur Message
edvorv

MessagePosté le: Sam 3 Sep - 17:07 (2016)    Sujet du message: Curs Citire Rapida Pdf Download Répondre en citant

Curs Citire Rapida Pdf Download > urlin.us/3zdfh

bd40bc7c7a
In mai 2014, am facut un test de citire rapida si am retinut putin peste 50%. In primavara lui 2004, am inceput cursurile domnului profesor Budei, pe care le tinea la Colegiul National din Iasi, pentru elevi si studenti. Stefan, in 2004, intr-o dupa-amiaza am citit in cateva ore 12 carti la Casa Cartii in Iasi. Interesati, deschisi la minte, perseverenti, ambitiosi. 3000 cuvinte/minut, in septembrie la aprox. Dupa ce ai experimentat cu adevarat citirea rapida dincolo de 1000 de cuvinte pe minut, incepi sa vezi lumea altfel, iar vechiul sistem de citire poate sa para un un chin. La primul curs, mi s-a facut o testare a vitezei de citire si a coeficientului de asimilare. profesor sau de mine: in iulie 2004 la aprox.

Din cele 10 module care trebuiau sa se faca la stagiul I, s-au facut atunci doar 7 pentru ca majoritatea cursantilor si-au pierdut interesul si nu au stiut sa aprecieze valoarea incomensurabila a lucrurilor pe care domnul profesor ni le transmitea, nu numai in legatura cu dezvoltarea capacitatii noatre de a invata, ci si cu privire la viata. Cmpurile necesare sunt marcate * Nume * Email * Pagin web Comentariu Oferta lunii Premiile Lindab Lindab pe Facebook . Nu m-a preocupat prea mult sa am note excelente nici in timpul facultatii, nici in timpul masterelor. ASTA SE INTAMPLA ADESEORI (NU INTOTDEAUNA) PENTRU CA MULTI NU SUNT IN STARE SA-SI ASUME RESPONSABILITATEA PENTRU CEEA CE SE INTAMPLA IN VIATA LOR. In tot timpul in care am inregistrat progres, ma simteam ca un copilas care a intrat intr-un magazin de dulciuri in care proprietarul ii spune: de-acum incolo, poti sa iei de-aici ce vrei si ce-ti place. Profesorul i-a raspuns insa ceva de genul: Nu, nu! El nu o frunzareste! El acuma o citeste!. Am fost verificat de mai multi jurnalisti, care au scris despre mine in 2004, 2005, 2008 si 2013. prof.

wireless power transmission documentation pdf downloadabs pdf driver v400 downloadtelco 2 0 pdf downloadbaal veer 880 download pdfflames of war earth and steel pdf downloadferrite core inductor pdf downloadhow to prioritize tasks pdf downloadkambi kathakal pdf download 2015 turbotaxreactions of alkynes pdf downloadhard headed and soft hearted pdf download

Publicité

MessagePosté le: Sam 3 Sep - 17:07 (2016)    Sujet du message: Publicité

PublicitéSupprimer les publicités ?
Poster un nouveau sujet   Répondre au sujet    h5n1 & co Index du Forum -> Partie Publique -> Candidature Toutes les heures sont au format GMT + 2 Heures
Page 1 sur 1

Sauter vers:  
Index | Panneau d’administration | Creer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation